تماس بگیرید

انواع پروفیل

قیمت پروفیل:

لیس قیمت انواع پروفیل (قوطی صنعتی ،مبلی) ، سپری ، کلافی ، لنگری به صورت زیر می‌باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت های به روز با شرکت بازرگانی پولاد تماس حاصل فرمایید.

تاریخپه:

ظهور تولید استیل تجاری دز اوایل قرن 19 نتیجه ابداعات سرهدی  بسیاری در ایجاد یک روش کار آمد برای پایین آوردن میزان کربن در تولید چدن بوده است. با کاهش میزان کربن به میزان 2درصد در ترکیب با آهن ، فلز به مراتب سخت تر (سنگین تر) و چکش خوار تر خواهیم داشت.البته برای داشتن یک دید کامل از تاریخچه استیل باید به4هزار سال پیش و به آغاز عصر فلز بازگردیم.استیل سالیان درازی است که همواره همراه ماست.

تولید پروفیل استیل:

امروزه اکثریت تولیدات استیل ، با روش‌های پایه اکسیژن انجام می‌شود( که همچین با نام تولید استیل با پایه اکسیژن ، یا به اختصار BOS نیز خوانده می‌شود.)
اصطلاح BOS از فرایندی گرفته شده است که در آن اکسیژن به ظرف های بزرگ حاوی آهن مایع یا ضایعات استیل دمیده می‌شود.
اگرچه BOS بیشترین سهم در تولید استیل جهانی را دارد ، از اوایل قرن بیستم استفاده از کوره های قوس الکتریکی(EAF) رشد بسیاری داشته است و امروزه یک سوم از تمام تولید استیل را شامل می‌شود.

انواع استیل :

بر اساس انجمن جهانی استیل، بیش از3500 نوع استیل وجود دارد که هرکدام ویژه گی های فیزیکی ، شیمیایی، محیطی منحصر به فرد خود را دارند ممکن است تعجب کنید که چطور این مقدار تنوع در تولیدات استیل وجود دارد، در حالیکه استیل از ترکیب کربن و آهن ساخته می شود.
این تفاوت ها ناشی از میزان کربن، در حد خلوص آن و عناصر دیگر  آلیاژ ترکیب شده است.در حالت کلی استیل ، فلز آلیاژ مجود در آن و همچنین نوع مصرف آن به چهار دسته تقسیم میشوند:

استیل ها گسترده ی بزرگی از ترکیب های آلیاژی را شامل می شود که ویژه گی های متنوعی در‌ آن‌ها تولید می کند.

ویژه گی های استیل و پروفیل

انواع مختلف  استیل بر اساس ویژه گی های کاربردی موزد نیاز آنها تولید میشود و این ویژه گی ها پایه ی ایجاد سیستم های متنوعی دردرجه بندی استیل هستند.
برخی از ویيه گی ها عبارتند از چگالی بودن ، کشسانی ،نقطهذوب، قابلیت انتقال گرما ، قدرت و سختیتولید کنندگان بزای ساخت انواع گوناگون استیل مقدار و نوع آلیاژ ترکیب شده نحوه ی فرایند تولید را تغییر میدهند.
براساس موسسه آهن و استیل آمریکا  AISI انواع استیل می‌تواند بر اساس خواص شیمیایی به صورت گسترده‌ای در چهار گروه قرار میگیرد:

 • کربن استیل
 • آلیاژ استیل
 • استیل های ضد زنگ
 • استیل های ابزارها

کاربردهای استیل و پروفیل:

ویژه گی‌های استیل، آن را پرکاربردترین فلز روی کره زمین تبدیل کرده است.
در انواع استیل، از استیل ضد زنگ و استیل تولید شده در دمای بالا تا محصولات کربن مسطح، اشکال مختلف و آلیاژ های متفاوت استفاده شده در ترکیب، تنوع زیادی در ویژه‌گی های استیل ایجاد میکند که باعث می‌شود استیل کاربرد های زیادی در زندگی ما داشته باشد.
امروزه به دلایل اشاره شده و با توجه به قدرت ترکیبی بالای فلزات و همچنین پایین بودن نسبی هزینه تولید، استیل به فلزی بادوام و زیبا در ساخت بسیاری از محصولات تبدیل شده است.

انواع پروفیل:

 1. تیر آهن IPE

 2. تیر آهن IPB

 3. تیر آهن INP

 4. قوطی

 5. نبشی و ناودانی

 6. تسمه

 7. سپری لاپه Z

 8. پروفیل درب و پنجره