post

بازرگانی پولاد: بر اساس اظهارات علیرضا میرزایی، مدیر کارخانه مجتمع فولاد جنوب، بعضی از تصمیمات و سیاست‌های اتخاذ شده برای فولاد، توسط مدیران بالادستی وزارت صنعت برای همگان تعجب برانگیز است. گویا این تصمیمات و بخشنامه ها در مورد صادرات فولاد در خلا گرفته شده است.

یکی از بزرگترین مشکلات کشور ما روند طولانی و بیش از روال معمول بوروکراسی اداری است. بازه ی زمانی یک ماهه اعلام مهلت برای صادرات فولاد در صورتی قابل تحقق و اجراست. که در این زمان گمرکات جنوب و اسکله شهید رجایی بتوانند حجم زیادی از محصولات فولادی را صادر نمایند.

یکی از مسائل مهم این است که متاسفانه حمله‌های سایبری هکرها به سامانه‌های اداری شهید رجایی در اردیبهشت سال گذشته همچنان تبعات دارد. چرا که با این حمله تمام سامانه‌های بندر شهید رجایی ۱۰ تا ۱۵ سال به عقب رفته است و زحمات این سال‌ها نابود شده است. نامه نگاری و کارتابل‌های الکترونیکی بسته شده است. و متاسفانه نامه ها بصورت دستی از یک مسئول به مسئول دیگر منتقل می‌شود.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید : کاهش قیمت آهن به دنبال کنترل نرخ ارز

شایان ذکر است که حجم کالاهای دپو شده محصولات فولادی در گمرک بندر شهید رجایی بسیار زیاد است. و بارگیری تولیدکنندگانی که حتی سر رسید قرار دادشان رسیده نیز انجام نشده است. بنابراین در این شرایط مشخص است که امکان صادرات فولاد و محصولات فولادی محدود است.

تقریبا یک بازه ی زمانی یک ماهه نیاز است که توقف کالایی صادر کنندگان کامل شود. و پس از آن فرآیند بارگیری شروع خواهد شد و صادرات فولاد انجام می شود. و این یک ماه از نظر اجرایی نمی تواند هیچگونه کمکی به صادر کنندگان بکند. حال آنکه قطعی‌های مکرر برق نیز میزان تولیدات را کمتر کرده است. و در همین زمان کاهش تولیدات، برخی از قراردادهای صادراتی به موعد قرارداد رسیده اند. و متاسفانه آنطور که پیداست مسئولان به این مسائل توجهی ندارند.

لازم ذکر است که پیش از این برآورد شده بود بهبود تقاضای فصلی فولاد باعث شود که پس از مدتی رکود بازار سنگ آهن به بهبود قیمت ها کمک نماید. اما متاسفانه این خوش بینی تداوم چندانی نداشت. فعالان بازار در حال حاضر همچنان نگرانند چرا که عرضه ها بالاست. و در عین حال کاهش تولیدات چین ادامه دارد. در واقع مشکل اصلی همین برنامه کاهش تولیدات است. و به سنگ آهن اجازه رشد قیمت نمی دهد. برخی معتقدند بازار در کل جو روانی منفی دارد. و شاید تا بهبود وضعیت فاصله زیاد است و انرژی و کار بیشتری می طلبد.برای اطلاع از قیمت انواع مقاطع فولادی و قیمت ورق های استیل می‌توانید شماره های موجود در سایت بازرگانی پولاد تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *