تماس بگیرید

ثبات بازار آهن به صورت نسبی

ثبات بازار آهن نسبی

بازرگانی پولاد: در روز گذشته شاهد نوسانات نرخ ارز در جهت صعودی بودیم. و دلار در بازار بیش از ۲۸ هزار تومان معامله شد. و در نرخ ۲۸هزار و ۲۹۰ تومان به فروش می‌رسید. خوشبختانه بازارآهن دنباله رو افزایش نرخ دلار نشد. و ثبات نسبی و کاهش جزیی در برخی مقاطع را تجربه کرد. و می‌توان گفت که شاهد ثبات بازار آهن به صورت  نسبی  بودیم.

متاسفانه هم اکنون حد فاصل نرخ ارز نیمایی و بازار آزاد بسیار افزایش یافته است. و در حدود ۵ هزار تومان است. از سوی دیگر در بازار جهانی نیز اصلاح قیمتی مقاطع را شاهد هستیم. به طور کلی وضعیت دلار و قیمت های بازار جهانی بر نرخ پایه محصولات در بورس کالا تاثیر مستقیم خواهد داشت. و بدون شک خرید از بورس برای فعالان بازار فولادی انتخاب بهتر و هوشمندانه‌تری خواهد بود.

شایان ذکر است به دنبال اعمال نظارت وزارت صمت بر عرضه ها در بورس کالا. و همچنین تهدید به ممنوعیت صادراتی در صورت عدم رعایت کف عرضه.، می‌توانیم  انتظار داشته باشیم که بازار آزاد نیز تحت تاثیر همین شرایط در جهت توازن تلاش نماید. و در نهایت این امر به اصلاح قیمت ها در بازار مقاطع و ثبات بازار آهن منجر شود.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید : تاثیر استقرار وزرای دولت سیزدهم بر بازار آهن

هرچند واضح و مبرهن است که این اصلاح جزئی قیمتی در مقابل شیب تند افزایش قیمتی که پشت سر گذاشته شده‌است. اصلا به چشم نخواهد آمد. اما به طور کلی همین که با وجود صعودی بودن قیمت دلار، قیمت  آهن آلات بالاتر نرفته است.و ثبات بازار آهن را به صورت نسبی شاهد بودیم، خود روزنه ی امیدی بر بازار مقاطع فعلی است.

چنانچه دلار با شیب تندتری مسیر صعودی را طی کند. و به کانال ۳۰ هزار تومان وارد شود. آنگاه دوباره به همراه جو روانی بازار، نابسامانی و چند عامل مختلف دیگر می تواند. بازار مقاطع را نیز صعودی نماید.

با بررسی قیمت روز آهن آلات در روز گذشته مشاهده شد که قیمت میلگرد در بیشتر شرکت ها ثابت بوده و همچنین دو شرکت نیز قیمت خود را گمتر کرده‌اند.

در بازار نبشی و ناودانی اکثر مبادی فروش ثبات قیمت نبشی و قیمت ناودانی را لحاظ کردند. در بازار تیرآهن نیز در بخش کیلوفروشی ثبات قیمتی و بخش شاخه فروشی کاهش قیمت تیرآهن را شاهد بودیم.در بازار پروفیل برخی از مبادی کاهش قیمت پروفیل و برخی دیگر افزایش قیمتی را اعلام کردند.برای اطلاع از قیمت انواع مقاطع فولادی و قیمت ورق های استیل می‌توانید شماره های موجود در سایت بازرگانی پولاد تماس حاصل فرمایید.

اخبار

بازار آهنثبات بازار آهن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *