post

بازرگانی پولاد: در روزهای اول هفته بازار ارز با نوساناتی همراه بود. نرخ ارز حدود ۳۲۰ تومان افزایش داشت و قیمت دلار به ۲۴ هزار و ۵۵۰ تومان رسید. برخلاف بازار پرنوسان ارز، در بازار آهن ثبات نسبی برقرار بود. ثبات بازار آهن به این علت بود که در ماه اخیر نرخ دلار به طور پیوسته دچار کاهش و یا افزایش قیمت می‌شود.

بازار آهن در این بازه زمانی سال گذشته رونق بسیاری داشت. ولی امسال در دوره پساانتخابات و بعد از اعلام نتایج ریاست جمهوری، منتظر تحولات ناشی از تصمیمات دولت جدید و برجام است. در حال حاضر بازار آهن در سکون و رکود به سر میبرد. و ما ثبات بازار آه را، هرچند نسبی، شاهد هستیم. در روزهای اخیر بازار به نوسانات نرخ ارز واکنش چندانی نشان نداده‌است. چرا که در ماه اخیر نیز نوسانات نرخ دلار در بازه‌ی ۲۳ تا ۲۴ هزار تومان قرار داشت.

ثبات و پیوستگی قیمت دلار اتفاقی نیست. به نظر می‌رسد بازارسازان با برنامه ریزی هوشمندانه و آگاهانه توانسته‌اند نرخ ارز را در بازه‌ی ثابتی نگه دارند. حتی اگر نرخ دلار برای مدتی روند صعودی داشته باشد. پس ازچند روز با با شیبی ملایمی روند کاهشی خواهد داشت. تا به بازه تعیین شده بازگردد. و این نوسانات چندین بار تکرار خواهد شد. جو روانی منطقه و رکود بازار نیز تفکر غالب مردم را مبنی بر کاهش نرخ ارز جهت داده‌است.

در چنین شرایطی تنها بهترین کار برای فولادساز، صادرات شمش وعرضه مقاطع فولادی در بورس کالا خواهد بود. در این شرایط نرخ پایه شمش و مقاطع فولادی در بورس کالا، تنها عامل موثری است.که فولادسازان از آن سواستفاده بسیاری می‌کنند. در روزهای اخیر در کنار ثبات بازار آهن، سیاستی مبنی بر افزایش قیمت شمش را شاهد هستیم. و باید منتظر نرخ شمش و مقاطع فولادی در هفته پیش رو باشیم.

به طور کلی در هفته گذشته ثبات نسبی در قیمت بیشتر مقاطع وجود داشت. و قیمت ها در روز ابتدایی هفته جاری به شرح زیر اعلام شد: قیمت میلگرد در روز شنبه، در بیشتر شرکت‌ها ثابت بود. و فقط در دو شرکت افزایش قیمت ۳۰ تا ۵۰ تومانی را شاهد بودیم. بعضی از فروشندگان نیز در پایان وقت، فروش را به روز بعد موکول کردند. لازم به ذکر است که کف قیمتی روز ۱۵ هزار تومان و سقف قیمتی نیز ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام گشت.

ثبات نسبی در بازار نبشی و ناودانی نیز ملاحظه شد. و قیمت نبشی و قیمت ناودانی تقریبا ثابت بود. در بخش فروش تیرآهن نیز بیشتر شرکت ها تغییر چندانی نداشتند.و در قیمت تیرآهن های پرفروش ذوب آهن کاهش ۱۰ تا ۳۰ هزار تومانی را شاهد بودیم. پروفیل نیز همانند سایر مقاطع روند ثبات قیمتی را در پیش گرفت. و فقط یک محصول به کاهش قیمتی ۱۰۰ تومانی رسید. برای اطلاع از قیمت انواع مقاطع فولادی و قیمت ورق های استیل می‌توانید شماره های موجود در سایت بازرگانی پولاد تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *