post

بازرگانی پولاد: در هفته گذشته رشد قیمت در بازار آهن، تحت تاثیر نوسانات دلار، افزایش عرضه ها در بورس کالا، وضعیت قیمت‌های جهانی و همچنین رکود سنگین تقاضا و نبود خریدار تا حد مطلوبی اصلاح شد. و شاهد ثبات نسبی بازار آهن بودیم. به عنوان نمونه میانگین قیمت میلگرد ۱۴ آجدار کاهشی در حدود ۷۰۱ تومان را داشت. و در کانال ۱۷ هزار و ۱۶۵تومان فرخته شد. همچنین میانگین قیمت تیرآهن ۱۴ نیز با ۵۰۰ تومان کاهش، روی قیمت ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان استقرار یافت.

بازار ارز هم دستخوش اصلاحاتی شد. و مجددا در کانال ۲۷ هزار تومان مستقر شد. و با توجه به شرایط فعلی چشم انداز کاهشی دیگری برای نرخ ارز وجود ندارد. چرا که مذاکرات وین حدودا ۲ ماه دیگر برگزار خواهد شد. و امریکا نیز از این بازه زمانی نهایت استفاده را کرده‌است. و موضوع تبادل زندانیان و آزادسازی هشت میلیارد دلار بلوک شده‌ی ایران را به نتایج مذاکرات وین مربوط می‌داند. و بعید است پولی از این مسیر آزاد شود.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید : تصمیمات یک ماهه در مورد صادرات فولاد

در چهار ماه اول سال جاری درآمدهای نفتی نسبت به رقم مصوب شده ۹ درصد بوده‌. و بالغ بر ۶۵.۹ هزار میلیارد بوده‌است. که برابر با یک چهارم دریافت‌ها از محل تنخواه‌گردان خزانه و منابع سپرده تامین شده است.

متاسفانه در دولت پیشین وضعیت کسری بودجه فاجعه‌بار بوده. و به ناچار بر اساس ماده ۱۲۵ قانون محاسبات عمومی کشور مبلغی در حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان از منابع شرکت‌های دولتی تامین شده است. با این اوصاف چنانچه وعده چین و روسیه  در مورد کمک به دولت رئیسی تحقق یابد. در بهترین حالت میتواند اثرات کسری بودجه را مدیریت کند. تا در نهایت از اعمال شوک‌های جدید بر ارزش ریال جلوگیری نماید. البته در شرایط نابسامان کنونی حتی با مدیریت خوب هم رسیدن دلار به محدوده ی ۳۰ هزار تومان دور از ذهن نیست.

آنچه از که از بازار برداشت می‌شود این است که دلار روی کانال ۲۷ هزار تومان تثبیت شود. و با ریز نوساناتی به ۲۸ هزار تومان برسد.  و رشد پله ای داشته باشد. مگر آنکه اتفاق خارق العاده ای در مورد ارزش دلار رخ دهد.در مورد قیمت‌های جهانی چنانچه  معاملات آتی سنگ آهن سنگاپور به ۱۴۰ دلار برسد. و از سوی دیگر ابهام در آینده کرونا به دلیل سویه های جدید ادامه پیدا کند.می توان اظهار داشت: قیمت ها یا ثبات دارند یا در مسیر کاهشی و اصلاحی قرار خواهند گرفت.و می‌توان شاهد ثبات نسبی بازار آهن بود.

شایان ذکر است که با نزدیک‌تر شدن به فصل پاییز و زمستان، بدون شک وضعیت ساخت و ساز مسکن بدتر خواهد شد. چرا که با توجه به بودجه دولت، امیدی به احیای دوباره فعالیت‌های عمرانی نیست. بنابراین رکود همچنان ادامه خواهد داشت. مهلت یک ماهه وزارت صمت به فولادی‌ها برای افزایش عرضه ها در بورس کالا نیز به پایان خود نزدیک شده‌است. بنابراین عرضه های پر حجم بورس در این هفته نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

بر اساس تمامی عوامل و عناصر نامبره، احتمالا بازار آهن به سوی ثبات قیمتی حرکت خواهد کرد. و ثبات نسبی بازار آهن را شاهد خواهیم بود. البته ریز فروشی و تفاوت در قیمت های اعلامی با قیمت های اعمالی نیز دور از انتظار نیست .چرا که خریداری در بازار نیست و نبود تقاضا بیداد می‌کند.برای اطلاع از قیمت انواع مقاطع فولادی و قیمت ورق های استیل می‌توانید شماره های موجود در سایت بازرگانی پولاد تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *