تماس بگیرید

قیمت ورق استیل

قیمت ورق استیل

قیمت  ورق استیل؛ در شش حالت ورق استیل خشدار ، ورق استیل براق ، ورق استیل مات ، ورق استیل بگیر و نگیر  در لیست قیمت ورق استیل زیر قابل مشاهده می باشد. مجموعه بازرگانی پولاد وارد کننده انواع ورق استیل و استنلس استیل در ایران . قیمت روز  انواع ورق استیل و استنلس استیل وارداتی برند های معتبر جهانی وارد شده توسط بازرگانی پولاد را میتوانید در لیست قیمت استیل زیر مشهاده کنید.

برند های معتبر جهانی استیل:

Acerinox،AK Steel،Aperam،Outokumpu،POSCO،Columbus،Guangxi Chengde Group، JFE Steel،Nippon Steel and Sumitomo Metal،Shanghai Baosteel Group،Tata Steel Europe،Tsingshan Holding Group

راهنمای خرید ورق استیل

ورق استیل ( ورق استنلس استیل ) یا همان ورق فولاد ضد زنگ یکی از گسترده ترین انواع فولاد در بین آهن آلات و فولاد می باشد. ورق های استیل همچنین یکی از پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین آلیاژ فولاد می باشد. برای کشب دانش در مورد ورق های استیل و یا ورق های استنلس استیل میتوانید وارد لینک های زیر شده و دانش خو را در مورد ورق های فولاد ضد زنگ افزایش دهید . انتخاب صحیح برای مصرف استیل خود داشته باشید.

ورق استیل به عنوان یکی از پر مصرف ترین نوع فولاد در خانواده فولاد می باشد. با زرگانی پولاد یزرگترین وارد کتتده استیل و استنلس استیل در این بخش انواع ورق استیل را معرفی کرده . همچنین قیمت روز ورق استیل را ارئه میدهد. ورق استیل طرحدار – ورق استیل خشدار – ورق استیل مات – ورق استیل براق
تقسیم بندی استیل یا گروه بندی استنلس استیل در بخش قبل با عنوان استیل چیست به دانش مایهت استیل و تفاوت های بین استیل و دیگر فولاد ها رسیدیم . در این بخش با عنوان دسته بندی استیل میخواهیم انواع استیل را تقسیم بندی کرده و به کاربرد های هر گروه بپردازیم. یاد آوری : در مقاله ای با عنوان استیل چیست ؟ ؛ جهت ایجاد خاصیت مقاومت در برابر خوردگی و افزایش مقاوت های مکانیکی فولاد ، حد اقل 11% کروم به فولاد اضافه میشود. این اثر مقاوم سازی 6 گروه استیل را به وجود می آورد. 1-گروه استنلس استیل فریتی (Ferritic): با محدوده ترکیبی C<0.1%، Ni=0-4%، Cr=11-30% 2-گروه استنلس استیل مارتنزیتی (Martensitic): با محدوده ترکیبی 0.1<c<1.2%< span=””></c<1.2%<>، Ni=0-6%، Cr=11-18% 3-گروه استنلس استیل آستنیتی (Austenitic): با محدوده ترکیبی C<0.15%، Ni=8-20%، Cr=15-27%. همچنین آلیاژهایی با نیکل بیشتر نیز جزء آلیاژ های سوپر آستنیتی و نیکل بوده و معمولاً در این دسته قرار می گیرند. 4-گروه استنلس استیل دوفازی (Duplex): با محدوده ترکیبی C<0.08%، Ni=4-7%، Cr=18-27% و مقداری عناصر کمک افزودنی مانند N و Cu 5-گروه استنلس استیل رسوب سختی (Precipitation Hardening): با محدوده ترکیبیC<0.15%، Ni=3-27%، Cr=12-28% و مقداری عناصر کمک افزودنی مانندN، Cu، B، Ti، Al 6-گروه استنلس استیل ریختگی (Cast)

انتخاب نوع استیل و برآورد های اقتصادی

ورق های استیل نسبت و دیگر ورق های فولادی قیمت بالاتری دارد آن هم به علت وارداتی بودن آن است. همکاران و مشتریان عزیز که قصد خرید ورق استیل را دارند بایست کلیه نکات زیر را توجه کرد. انجام برآورد های اقتصادی به انتخاب درست یک ماده از بین دو یا چند ماده مناسب کمک فراوانی می نماید. در مقابل، عدم دقت به این عامل می تواند هزینه های اجرا و یا بهره برداری واحد ها را بالاتر از حد انتظار نماید که چند دلیل آن به شرح ذیل می باشد:

  • 1-افزایش هزینه های اولیه سرمایه گذاری در مواردی که آلیاژ انتخاب شده کارایی مشابه و یا حتی کمتری نسبت به آلیاژ ارزانتر دارد.
  • 2-افزایش هزینه های تعمیر، نگهداری و حتی تعویض های کوتاه مدت غیر قابل پیش بینی.
  • 3-ایجاد خسارت های جانبی مانند خسارت از کار افتادن واحد، خسارت به مواد اولیه یا محصول فرایند ها و . . .

یکی از موارد بسیار شایع در این خصوص مزیت دادن ورق استیل غیرمغناطیسی (اصطلاحاً نگیر) نسبت به دیگر انواع ورق استیل و خصوصاً مزیت دادن آلیاژ گرانتری چون ورق استیل 316 نسبت به ورق استیل 304 در همه موارد می باشد که دو مثال ساده به راحتی آن را نقض می نماید: الف-در خوردگی با آب شیرین دو گروه ورق استیل فریتی و ورق استیل آستنیتی قابل استفاده می باشند، استفاده از آلیاژ های فریتی، که معمولاً ارزانتر می باشند، توصیه می گردد. ب-کاربرد ورق استیل 316 به جای ورق استیل 304 در محیط های اکسید کننده (مانند نیتریک اسید) نه تنها مزیت اقتصادی نداشته، بلکه از نظر سرعت خوردگی نیز مورد تایید نمی باشد.