post

بازرگانی پولاد: بر اساس اظهارات معاونت وزارت صمت، قطعی‌های مکرر برق و خاموشی‌های پیوسته، فقط به زیر مجموعه ایمیدرو، در حدود هفته ای ۲۳۵ میلیون دلار خسارت وارد کرده است. این موضوع چشم انداز تولید فولاد را با مشکل مواجه می‌کند.

سعید زرندی در سمینار تخصصی برق اظهار داشت. در سال ۹۹ صنعت کشور رشد ۸ درصدی را تجربه کرد. و سال خوبی برای تولید بوده است. و علی‌رغم وجود چالش ها و مشکلات ناشی از تحریم از یک سو. و شیوع کرونا از سوی دیگر، در بخش صنعت و تولید رشد خوبی را شاهد بودیم. این رشد حتی تا ۳ ماه اول سال جاری نیز ادامه داشت. در ادامه معاون طرح و برنامه وزیر صمت بیان کرد. که در وزارتخانه وضعیت تولید محصولات صنعتی و معدنی به شکل ماهانه بررسی می‌شود. و بر اساس همین بررسی ۲۷ محصول رشد مطلق را تجربه کردند. و ۳۰ محصول نیز رشد عمدتا بالایی را دارا بوده‌اند.

صنعت فولاد برای گذر از این شرایط نابسامان و دشوار که به علت تحریم ها بر کشور ما تحمیل شده است. و همچنین ارزآوری در کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. و ضروری و لازم است که یک برنامه منجسم برای این حوزه و چشم انداز تولید فولاد در کشور تدوین گردد.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید : ثبات نسبی بازار آهن و عوامل موثر در آن

ایشان در ادمه افزود: در حال حاضر، ظرفیت کنستانتره سنگ آهن در کشور بالغ بر ۵۷.۶۶ میلیون تن بوده. ولی چشم انداز بعدی پیش بینی شده برای آن ۸۰ میلیون تن است. و ظرفیت کنونی حوزه گندله نیز ۴۷.۶ بوده. که چشم انداز بعدی آن ۵۸ میلیون تن در نظر گرفته شده است. بر اساس آمار منتشر شده و همچنین شرایط خوب تولید تا ۳ ماه ابتدایی سال جاری. تحقق چشم اندازهای در نظر گرفته شده به خصوص چشم انداز تولید فولاد امکان پذیر است. البته به این ظرط که مشکلات قطعی‌های پیوسته برق برطرف شود. چرا که سطح تولیدات تا پیش از خردادماه و روبرو شدن با چالش‌های خاموشی‌های مکرر رضایت بخش بوده است. اما در فصل تابستان سال جاری واحدهای تولید کننده بویژه تولید کنندگان سیمان و فولاد به دلیل قطعی‌های مکرر برق، مشکلات زیادی را تجربه کردند.

آقای زرندی میزان خسارت های ناشی از خاموشی‌ی مداوم بر واحدهای فولادی به خصوص در مجموعه ایمیدرو را هفته ای ۲۳۵ میلیون دلار اعلام کرد. و اظهار داشت: اگر هدف ما چنین است که ۵۵ میلیون تن فولاد تولید کنیم. با کمبود حداقل ۵ هزار مگاوات برق روبرو هستیم. و بین وزارت صمت و وزارت نیرو برای سرمایه گذاری در حوزه برق، رایزنی‌هایی صورت گرفته است.برای اطلاع از قیمت انواع مقاطع فولادی و قیمت ورق های استیل می‌توانید شماره های موجود در سایت بازرگانی پولاد تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *