post

بازرگانی پولاد: در روز گذشته بازار شاخص سازها روز خوبی را پشت سر گذاشتند و .قیمت ارز ۴۷۰ تومان  کاهش یافت و روی قیمت ۲۷ هزار و ۱۳۰ تومان معامله می‌شد. بازار آهن نیز همراه با نرخ ارز حرکت کرد. و در بازار آهن نیز کاهش قیمت آهن را شاهد بودیم.

نرخ ارز یکی از عوامل شاخص ساز در بازار داخلی و محصولات صنعتی از جمله فولاد است. با توجه به تحریم‌های سخت و شدید دیگر کشورها علیه ایران، نوسانات نرخ ارز در بازار کشور نقش پراهمیت‌تری پیدا کرده‌است. به دنبال قطعی های مکرر برق و ادامه خاموشی صنایع، مقدار تولید فولاد کارخانه های فولادی کشور به شدت کاهش یافته است. و فولادسازان نتوانستند آنطور که باید محصولات خود را در بازارهای صادراتی عرضه کنند. و همین امر نیز افزایش نرخ ارز و افزایش قیمت آهن آلات را در پی داشت.

در ادامه می توانید این خبر را نیز مطالعه کنید : ثبات بازار آهن به صورت نسبی

البته شایان ذکر است که روند کاهش قیمتی ارز بعد از دستورات آیت الله رئیسی با هدف کنترل بازار اتفاق افتاد. اما واضح و مبرهن است که بازار با دستورات مسئولین تنظیم نشده و نخواهد شد. شاید بتوان اظهار داشت که علت اصلی کاهش قیمت ارز نزدیک شدن به زمان مذاکرات وین. و همچنین جو آرام در منطقه افغانستان و بازگشایی صرافی‌های افغانستان است.

بازگشت نرخ ارز به کانال ۲۷ هزار تومان و همچنین احتمال افزایش عرضه‌های بورس کالا در هفته جاری از عوامل کاهش قیمت آهن هستند. از سوی دیگر کاهش خاموشی‌های اجباری برق، افزایش تولید کارخانه های فولادی و رکود و نبود تقاضای مصرفی در بازار همه از عوامل مهم در رسیدن روند بازار به ثبات نسبی توام با اصلاحات جزئی هستند.

با بررسی روزانه قیمت آهن آلات می‌توان مشاهده کرد.که قیمت میلگرد در روز گذشته کاهشی بوده‌است. و در ۳ شرکت نیز ثبات قیمتی مشاهده شد. در بازار نبشی و بازار ناودانی ، نیمی از شرکت ها کاهش قیمت نبشی و قیمت ناودانی را اعمال کردند. و نیمی دیگر از شرکت ها ثبات قیمتی را لحاظ نمودند.

در بازار تیرآهن نیز اکثر مبادی فروش، کاهش قیمتی را در اکثر محصولات خود لحاظ کردند. و در برخی از محصولات نیز ثبات قیمت تیرآهن رویت شد. در بازار پروفیل نیز اکثر مبادی فروش کاهش قیمت پروفیل را اعلام کردند. و یک شرکت نیز با ثبات قیمتی همراه بود.در بازار نبشی و ناودانی اکثر مبادی فروش ثبات قیمت نبشی و قیمت ناودانی را لحاظ کردند. برای اطلاع از قیمت انواع مقاطع فولادی و قیمت ورق های استیل می‌توانید شماره های موجود در سایت بازرگانی پولاد تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *