لیست قیمت ورق سیاه

لیست قیمت ورق سیاه :   بازرگانی پولاد در سال 1392 با در نظر گرفتن پایین ترین قیمت ها جهت حمایت از تولید داخلی برآن شد ؛ تا با معرفی خود به اکثر کارخانه‌های معتبر داخلی از جمله فولاد مبارکه اصفهان ، فولاد اکسین اهواز ، فولاد سبا و همچنین فولاد کاویان ،عاملیت مجاز فروش ورق سیاه  ورق نورد گرم و نورد سرد بر عهده بگیرد . همچنین محصولات این شرکتها را به طور مستقیم و به قیمت تعیین شده کارخانه و پایین تر در اختیار شما همکاران و همچنین تولید کنندگان محترم قرار دهد.

در این صفحه میتوانید  لیست قیمت ورق سیاه به روز را مشاهده کنید.

لیست قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه

قیمت ورق سیاه 10میل فولاد مبارکه
قیمت ورق سیاه 15 میل فولاد مبارکه

لیست قیمت ورق سیاه فولاد اکسین خوزستان

لیست قیمت ورق سیاه :

قیمت ورق های فولادی با توجه به نهوه تولید ورق سیاه نسبت به قیمت ورق استیل قیمت مرقوم به صرفه و هم چنین پرمصرف تر می باشد.

ورق سیاه از ورق نورد گردم به راحتی در کارخانه های داخلی کشور تولید میشوند. از این رو ورق فولاد مبارکه اصفهان مرغوب ترین و کامل ترین رنج ضخامت را در بین تولید کنندگان داخلی را دارا می باشد.

برای خرید ورق آهن می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید : شماره تماس : 02187700216 می باشد .

ورق سیاه چیست؟

ورق فولادی نورد گرم یا ورق سیاه، ورق ساخته شده از فولاد نورد گرم (Hot Rolling) است، که در دمایی بیش از 930 درجه سانتی‌گراد تحت عملیات نورد فشاری قرار گرفته‌است و خاصیت فرم‌پذیری آن در اثر این عملیات بهینه شده‌است.

ورق نورد گرم یا ورق سیاه به انگلیسی Hot rolled mild steel گفته می‌شود و یکی از متداول ترین محصولات فولادی است. سطح خارجی این محصول فولادی در اثر وجود آثاری از اکسیداسیون و زنگ زدگی به حالت مات درآمده‌است و مثل ورق گالوانیزه و یا ورق روغنی براق نیست، پس این محصول را ورق سیاه نامیده‌اند. حجم زیادی از ورق سیاه مورد نیاز صنایع فولادی ایران در داخل کشور تولید می‌شود.

شرکت بازرگانی پولاد انواع ورق فولادی از جمله ورق سیاه را در ابعاد مختلف به صورت استاندارد یا سفارشی عرضه می‌کند. برای اطلاع از قیمت ورق سیاه و سفارش و خرید ورق آهن، می‌توانید از جدول قیمت به روز کمک بگیرید. برای دریافت مشاوره رایگان نیز می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مشخصات ورق سیاه

 • ورق های سیاه سهم بزرگی را در تولیدات کارخانجات بزرگ فولاد دارند و طیف گسترده‌ای از نوع فولاد، ضخامت و ابعاد آن را شامل می‌شوند.
 • رایج ترین نوع ورق فولادی تولید شده در کشور ورق‌ St37 و ورق St52 هستند. آنالیز شیمیایی این ورق‌ها را تا سال 1980 در استاندارد DIN 17100 و پس از آن در استاندارد BS EN 10025 می‌توان مشاهده کرد.
 • گرید St37 در استاندارد EN، با نام S235JRG2 شناخته می‌شود اما به دلیل تنوع کم محصولات فولادی، هنوز به این محصول، فولاد St37 گفته می‌شود.
 • ورق آهن سیاه می‌تواند ضخامتی از 1 میلیمتر تا 10 سانتیمتر را داشته باشد. با بالاتر رفتن ضخامت محصول حالت تختال (Slab) پیدا کرده و قابلیت شکل پذیری آن کم خواهد شد. ضخامت ورق سیاه بر قیمت ورق سیاه تاثیر مستقیم دارد.
 • ورق سیاه به دو صورت رول و یا شیت با ابعاد مشخص در بازار عرضه می‌شود. شیت ورق سیاه معمولاً در اندازه‌های 6×1.5،6X2 ،12X2 ،2X1  و 2.5X1.5 برش می‌خورند. اگر ورق سیاه در کارخانه با اندازه‌های مشخصی برش داده شود به آن ورق فابریک می‌گویند.
 • ورق های سیاه به دو طریق رول فرم و پلیت فرم به بازار عرضه می‌شوند.
 •  ورق سیاه به خوبی گالوانیزه می‌شود پس می توان محصولاتی که از آن به دست می‌آید را پس از تولید گالوانیزه کرد.
 • خواص مکانیکی ورق سیاه در طی فرآیند تولید بهینه می‌شود. فشرده شدن فولاد تحت نورد در دمای بالاتر از 930 درجه سانتیگراد ، باعث افزایش مقاومت فولاد در برابر ضربه شده و شکل پذیری آن نیز بهبود پیدا می‌کند.
 • ورق سیاه طی فرآیند تولید خود، قابلیت جوشکاری خوبی پیدا کرده و از قابلیت مقاومت به خستگی در برابر بارهای متغییر نیز برخوردار می‌شود.
 • بیشتر نیاز ورق سیاه صنایع ایران در داخل کشور تولید می شود و فولاد مبارکه اصفهان یکی از مهم‌ترین کارخانه های تولید ورق سیاه در ایران است که در سال 1371 تاسیس شده‌است.
 • نوسانات بازار ارز باعث تغییر قیمت ورق آهن سیاه می‌شود. پس برای دریافت قیمت روز ورق سیاه از جدل قیمت استفاده کنید و یا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کاربرد ورق سیاه

ورق فولادی به خودی خود یک محصول نهایی حساب نمی‌شود و ورق های سیاه ساختمانی نیز بیشتر برای ساخت محصولات ثانویه استفاده می‌شود که عبارتند از:

 • انواع پروفیل های ساختمانی بسته یا باز شامل قوطی، ستونی، پروفیل Z، فرانسوی و چهارچوب  …
 • انواع مقاطع فلزی یا مقاطع فولادی مثل انواع تیر ورق، ناودانی، نبشی، سپری …
 • تیرآهن ها
 • ورق پانچ، تسمه و زهوارهای فولادی
 • گاردریل و دیگر تجهیزات ترافیکی
 • ساخت تانک ذخیره و مخازن ذخیره سازی مشتقات نفتی
 • کشتی سازی و دیگر تجهیزات دریایی
 • تجهیزات عظیم صنعتی و …

نحوه تولید ورق سیاه

 • تختال‌های گداخته تا دمایی بالاتر از 1100 درجه سانتی‌گراد، با آنالیز شیمیایی متناسب با محصول نهایی، از کوره ها به سمت خط تولید حرکت می‌کنند.
 • لایه های اکسیدی ضخیمی که به صورت فلس بر روی تختال تشکیل شده‌اند، زدوده می‌شوند.
 • تختال را با استفاده از دستگاه رول پرس، تا ضخامت و عرض مشخصی فشرده می‌کنند.
 • پس از سایزینگ اسلب ها، ضخامت آن‌ها به وسیله‌ی غلتک‌های رفت و برگشتی، به شکل کنترل شده کاهش می‌یابد.
 • تختال نازک شده که هنوز گداخته است، به صورت کلافی در باکس جمع آوری کویل پیچیده می‌شود.
 • کلاف باز شده و ابتدا و انتهای آن به وسیله ی گیوتین جداسازی می‌شود.
 • پس از آن مرحله‌ی اکسیدزدایی ثانویه انجام می‌گیرد.
 • محصول به وسیله‌ی غلطک های هیدرولیک بسیار قوی و سنگین در معرض نورد نهایی قرار می‌گیرد و خواص مکانیکی آن بهبود می‌یابد.
 • در این مرحله خنک سازی ورق تولید شده انجام می‌شود‌ و آن را به سمت رول جمع کن ارسال می‌کنند.
 • محصول بسته بندی شده  و برند یا نام کارخانه و شماره ذوب  بر آن چاپ می‌شود.
 • در نهایت رول بسته بندی شده، پیش از ارسال شدن به انبار و یا خروج از کارخانه، وزن‌کشی خواهد شد.

قیمت ورق سیاه / خرید و فروش و قیمت امروز ورق سیاه

انواع ورق سیاه

ورق سیاه را بر اساس کاربرد، ترکیب مواد و ظاهر آن به انواع مختلفی تقسیم می‌کنند. در ادامه به انواع ورق سیاه بر اساس ظاهر اشاره می‌کنیم:

ورق سیاه رول شده، کویل یا کلاف:

ورق سیاه رول شده در عرض های 1000، 1250، 1500 و 2000 میلی متر و  ضخامت 1.5 تا 15 میلیمتر و در طول نا محدود تولید می‌شود.

ورق سیاه فابریک یا شیت:

ورق سیاه فابریک در ضخامت 15 میلیمتر به بالا تولید می‌شود. اما ابعاد ۱۰۰0*۲۰۰۰، ۱۲۵۰*۲۵۰۰، ۱۰۰۰*۶۰۰۰، ۱۵۰۰*۶۰۰۰، ۲۰۰۰*۶۰۰۰ و ۲۰۰۰*۱۲۰۰۰ در مقایسه با ابعاد دیگر بیشترین کاربرد را دارند. می‌توانید این شیت ها را در هر سایزی از گروه بازرگانی پولاد تهیه کنید. برای دریافت مشاوره با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

قیمت ورق سیاه

ورق St37 و ورق St52 چه تفاوتی دارند؟

دو گرید معروف St37 و St52، ورق سیاه معمولی و ورق سیاه صنعتی هستند. در این گریدها  St  نماد قدرت و عدد کنار آن میزان تنش نهایی یا میزان سختی برحسب کیلوگرم بر سانتی متر مربع است. ورق سیاه St37  با درصد کربن کمتر، به عنوان ورق سیاه معمولی در صنایعی چون ساختمان‌سازی استفاده می‌شود. و ورق سیاه St52 با درصد کربن بیشتر، به عنوان ورق سیاه صنعتی در صنایع سنگین مثل ساخت ماشین آلات به کار می‌رود.

تفاوت ورق سیاه با ورق فولادی دیگر چیست؟

بیشترین تفاوت ورق سیاه با دیگر ورق های فولادی در ظاهر و رنگ این نوع ورق است. ورق های سیاه رنگی سیاه و مات دارند ولی درگر ورق های فولادی مثل ورق روغنی و ورق گالوانیزه براق هستند.

تفاوت ورق سیاه با ورق روغنی چیست؟

ورق سیاه طی فرآیند نورد گرم تولید می‌شود و ورق روغنی با فرآیند نورد سرد ساخته می‌شود. ورق سیاه برای حالت رول معمولا بین 1 تا 15 میلیمتر ضخامت دارد و برای حالت فابریک نیز ضخامتی بیش از 15 میلیمتر دارد. ولی ورق های روغنی ضخامتی بین 0.3 تا 3 میلیمتر را پوشش می دهند.

تفاوت ورق سیاه با ورق گالوانیزه چیست؟

در فرآیند تولید ورق سیاه مرحله گالوانیزاسیون وجود ندارد و هیچ گونه آبکاری انجام نمی‌شود. ورق گالوانیزه از مقاومت بالایی در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی برخوردار است. ولی ورق سیاه این قابلیت را ندارد و با قرار گرفتن در معرض هوا، به سرعت لایه‌ای اکسیدی بر روی آن تشکیل می‌شود.

بزرگ‌ترین کارخانه های تولید ورق سیاه در ایران

در این‌جا برترین تولیدکنندگان ورق سیاه را به شما معرفی می‌کنیم. شرکت بازرگانی پولاد نماینده معتبر بیشتر کارخانه های تولید ورق سیاه است و بهترین کیفت و ارزان ترین قیمت ورق سیاه را برای مشتریان فراهم می‌کند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت ورق سیاه امروز و نرخ ورق آهن با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید. در ادامه مهم‌ترین کارخانجات تولید ورق سیاه در کشور ما آورده شده‌اند:

فولاد مبارکه اصفهان:

شرکت فولاد مبارکه ی اصفهان از مهم‌ترین تولیدکنندگان ورق سیاه، در کشور است. این کارخانه که در 75 کیلومتری شهر اصفهان قرار دارد، بزرگترین واحد صنعتی ایران است. فولاد مبارکه خط تولید شمش فولادی دارد و تبدیل شمش به ورق فولادی را نیز انجام می‌دهد. این واحد صنعتی ظرفیت تولید 11.3 میلیون تن انواع ورق فولادی در سال را دارد.

ورق سیاه فولاد مبارکه در ضخامت 2 و 2.5 میلمتر، با عرض های 1 و 1.25 متر، ضخامت 3 و 4 میلیمتر  با عرض 1.25 و 1.5 ، صخامت 5، 6، 8، 10، 12 و 15 میلیمتر با عرض 1.5 متر تولید می‌شود. این کارخانه به صورت سفارشی ورق‌های 8 میلیمتری خود را با عرض 1.25 متر نیز تولید می‌کند. برای اطلاع از قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه و قیمت روز ورق سیاه فولاد مبارکه با شماره های شرکت بازرگانی پولاد، نماینده فروش ورق سیاه فولاد مبارکه، تماس بگیرید.

فولاد اکسین خوزستان:

این کارخانه که در کیلومتر 10 جاده بندر امام خمینی (ره) اهواز در استان خوزستان قرار گرفته‌است. این کارخانه ورق سیاه خود را با کیفیت بالا  تولید و عرضه می کند. فولاد اکسین ظرفیت تولید بیش از یک میلیون تن در سال را دارد. کارخانه فولاد اکسین خوزستان ورق های سیاه را با ضخامت بالا تر از 40 میلیمتر در عرض 2 متری تولید می‌کند و توانایی تولید این روق‌ها را تا عرض 4.5 متر نیز دارد. برای اطلاع از قیمت ورق سیاه اکسین با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

فولاد کاویان:

این شرکت واقع در 9 کیلومتری جاده ی اهواز خرمشهر واقع شده است . این شرکت در سال 1372 تاسیس و در سال 1374 در کارخانه فولاد اهواز ادغام شد.  ورق سیاه تولیدی این کارخانه در ساخت  بدنه کشتی‌ها، پل‌های فلزی، مخزن، واگن و … کاربرد دارد. از اسلب های نازک تولیدی این شرکت در ساخت کوپلینگ، انواع فلنج، زنجیر، چرخ دنده و دیگر قطعات استفاده می‌شود. ورق سیاه فولاد کاویان در عرض 1.5 یا 1.25 متری و با ضخامت  8 تا 40 میلیمتر تولید می‌شود.

فولاد گیلان:

شرکت فولاد گیلان نخستین و بزرگترین کارخانه نورد فولادی در بخش خصوصی است. که در جاده سراوان در شهر رشت قرار دارد و در سال 1382 بازگشایی شده‌است. ورق سیاه فولاد گیلان تولیدی در صنایع مختلفی مثل صنعت خودروسازی، صنایع ساختمانی و لوله سازی استقاده می‌شود. این مجتمع ظرفیت تولید 2.5 میلیون تن محصولات نورد گرم و 500 هزار تن محصولات نورد سرد در سال را دارد. عرض ورق سیاه گیلان از 0.6 تا 1.42 متر و  ضخامت آن نیز از 2 تا 17 میلیمتر تغییر می‌کند.

خرید و قیمت ورق سیاه

برای خرید ورق سیاه و یا اطلاع از قیمت روز ورق آهن سیاه می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت شرکت بازرگانی پولاد، نماینده فروش انواع ورق سیاه، تماس بگیرید. پیش از ثبت سفارش و خرید خود، برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید.

شما می‌توانید برای اطلاع از ورق سیاه قیمت، قیمت ورق سیاه 2 میل، آرشیو قیمت ورق سیاه، قیمت ورق سیاه آهن آنلاین، قیمت ورق اهن امروز، قیمت ورق ۲میل سیاه، قیمت ورق سیاه ۳ میل، قیمت ورق 2 میل سیاه، قیمت ورق سیاه ۲ میل، قیمت ورق آهن 10 میل، قیمت امروز ورق سیاه، قیمت ورق 2 سیاه، ورق سیاه 2 میل، قیمت ورق آهن دو میل، قیمت اهن ورق سیاه، قیمت ورق ۲ سیاه، قیمت ورق سیاه 3 میل، قیمت ورق اهن ۲میل، نرخ قيمت ورق سياه 2 ميلي، قيمت ورق سياه ٣ميل، قیمت ورق سیاه مبارکه، ورق سیاه برش خورده، قیمت ورق سیاه دو میل، قیمت ورق سیاه امروز، قیمت ورق اکسین و … به جدول قیمت مراجعه کنید و یا با شماره‌های تماس حاصل فرمائید.